2024 m. balandžio mėn.

Pasveikink jūrą Palangoje

Palangos savivaldybė, prisijungusi prie prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“, vykdė akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Vaikams buvo suteikta galimybė pamatyti jūrą ir sudalyvauti specialioje programoje su daugybe įvairių pramogų.

Šioje akcijoje Širvintų rajono savivaldybei atstovavo Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro ir vaikų dienos centro „Bartkuškio vaikai“ 7-12 metų vaikai, lydimi direktoriaus pavaduotojos daugiafunkciam centrui Aurelijos Vlasovos ir ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtojos Jolantos Žandauskienės.

Ankstų liepos 29 d. rytą mokykliniu autobusu išvykome į Palangą. Kad kelionė į pajūrį neprailgtų ir važiuoti būtų smagiau, o eisena link jūros būtų linksmesnė, kelionės metu repetavome dainas. Atvykę pasimokėme šokio judesių, sudalyvavome piešinių parodoje „Mano jūra“ ir, lydimi Palangos mero Šarūno Vaitkaus, organizatorių, žaismingų animatorių ir savanorių, žygiavome prie jūros dainuodami ir skanduodami „Jūra! Palanga!“. Pakeliui į pajūrį vaikai džiaugėsi muilo burbulų pramogomis.

Jūratės ir Kastyčio skvere „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvius pasitiko ir pasveikino šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginio metu kartu pašokę bendrą šokį, ėjome prie jūros tilto, kur įsiamžinome bendroje nuotraukoje su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite ir Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi.

Nuskubėję prie jūros atitrūkome nuo kasdienybės, stebėjome kaip debesys plaukia dangumi, klausėmės jūros ošimo, jautėme banguojančios jūros sūrumą ir šokome paplūdimyje ant saulės svilinamo smėlio. Vaikai maudėsi, statė svajonių miestus ir pilis, žaidė žaidimus, dalyvavo estafetėse ir kitose atrakcijose. Džiaugėmės šia karšta vasaros diena ir nuostabiais pojūčiais.

Po maudynių ėjome pajūriu į Birutės parką. Čia vaikų laukė piknikas, teatro pasirodymas ir cirko artistai. Pasižiūrėję smagią ir nuotaikingą programą, pasimėgavę vaišėmis ir atsigaivinę ledais, patekome į amerikietiškų automobilių ir motociklų sąskrydį „American Spirit“. Sąskrydžio dalyviai suteikė vaikams neįtikėtiną galimybę pasidžiaugti pasivažinėjimu išskirtiniais amerikietiškais automobiliais Palangos miesto gatvėmis. Ši pramoga visiems suteikė nepakartojamų įspūdžių, nes amerikietiškais automobiliais vaikai važiavo pirmą kartą. Vėliau labiau susipažinome su Palangos miestu, mėgavomės muzikiniu fontanu, dalyvavome festivalio „Laumės juosta“ baigiamajame koncerte ir filmų naktyje.

Sekmadienio rytą vaišinomės arbata ir pasienietiška koše. Pasistiprinę žiūrėjome kinologų su tarnybiniais šunimis parodomąją programą. Vaikų laukė aktyvios pramogos „Palangos vasaros parke“: vaikų žaidimų aikštelė, batutai, „Ninja Warrior“ kliūčių ruožas, vasaros čiuožykla ir įspūdingas putų šou. Po aktyvaus poilsio vaikai maudėsi jūroje ir žaidė paplūdimyje.

Dėkojame už nuostabius pirmus pojūčius, už suteiktą galimybę ir nepakartojamą laiką.

Vaikai išvyko pasisėmę gerų emocijų, kupini įspūdžių  ir labai laimingi.

Direktoriaus pavaduotoja daugiafunkciam centrui Aurelija Vlasova

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Jolanta Žandauskienė