2024 m. kovo mėn.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ Alionių pagrindinio ugdymo skyriuje

Šių metų kovo 20-24 dienomis mokykloje buvo paskelbta „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.

Alionių pagrindinio ugdymo skyrius taip pat neliko abejingas šiai kilniai idėjai.

Visą savaitę diskutavome apie patyčias ir jų prevenciją, dalyvavome renginiuose ir kitose mūsų suplanuotose veiklose, kuriose buvo skatinamas draugiškas bendravimas, pagarba vienas kitam ir patyčių mažinimas.

Kovo 20 dieną prasidėjo aktyvi veikla. Visų klasių mokiniai buvo supažindinti su savaitės programa. Pirmadienį pradėjome nuo pasaulinės Žemės dienos minėjimo. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Žemė žmonių planeta“, kurią parengė biologijos mokytoja Ana Mažeikienė. Visą savaitę, nuo pat pirmadienio žaidėme žaidimą „Slaptas draugas“. Šio draugo pareiga buvo visas penkias dienas stebinti, rodyti dėmesį, daryti kažką malonaus savo burtu keliu išrinktam draugui jam nežinant. Labai džiugu buvo matyti, kaip visi ruošiasi ir stengiasi, kiek daug idėjų mokiniai ir mokytojai turi ir kiek daug savęs jie atidavė žaisdami šį žaidimą. Taip pat visos klasės ruošė atspindį apie savaitę be patyčių ant savo klasės durų. Antradienį turėjome svečių iš Širvintų rajono policijos komisariato. Policijos pareigūnės Olesia Fedotova ir Ginta Čepienė skaitė paskaitą ir diskutavo su mokiniais apie patyčias. Įvardino, kokios gali būti patyčių formos ir priežastys, pateikė rekomendacijas, kaip elgtis pastebėjus patyčias ar tampant patyčių auka. Paskaitos pabaigoje mokiniai ant lapų piešė savo rankas ir surašė ant jų gražius žodžius ir mintis. Trečiadienį vyresnių klasių mokiniams socialinė pedagogė Aurelija Vlasova skaitė paskaitą apie elektronines patyčias. Užsiėmimo metu kalbėjome, kas tai yra, kokios gali būti elektroninių patyčių formos, kuo jos skiriasi nuo vykstančių „realiame gyvenime“ ir, ką jaučia žmogus, patiriantis ir išgyvenantis jas. Žiūrėjome „Vaikų linijos“ rekomenduojamą filmuką „Apie elektronines patyčias“. Po peržiūros vyko diskusija. Mokiniai noriai dalinosi įspūdžiais ir mintimis, kurias sukėlė filmukas. Ketvirtadienį mokiniai į mokyklą atėjo apsirengę ir pasipuošę išskirtinai. Vieni dėvėjo chalatus, pižamas, avėjo šlepetes ir netgi guminius batus, kiti apsirengė sportiškai, dar kiti pasipuošė įvairiais aksesuarais, kai kurios mergaitės vilkėjo sukneles, visų žvilgsnius traukė „forsai“, mažiausieji šiai dienai pasipuošė piešiniais ant veidukų. Tą dieną dar vyko užsiėmimas pradinių klasių mokiniams – panelės lėlės Elės programa „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“. Panelė Elė pasakojo tikrą istoriją, kaskart įtraukdama vaikus į diskusiją ir žaidimus. Panelės lėlės Elės vaidmenį atliko socialinė pedagogė Aurelija Vlasova pasitelkdama į pagalbą pradinių klasių mokytojas. Diena buvo pilna gerų emocijų, juoko ir šypsenų. Visi buvo įsikūniję į savo sugalvotus personažus ir nebijojo būti kitokiais. Penktadienį pagaliau sužinojome, kas gi buvo mūsų slapti draugai visą savaitę. Slaptas draugas savo ištrauktam draugui turėjo įteikti atminimo dovanėlę.

Savaitė pralėkė nejučia, palikusi visiems daugybę puikių įspūdžių ir šiltų prisiminimų. Mokyklos bendruomenė, ypatingai mokiniai, visa širdimi atsidavė kūrybinei veiklai, o svarbiausia, į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, draugiškumą, meilę kitam ir supratimą.

Socialinė pedagogė Aurelija Vlasova

IMG_3881 Picture 065 Picture 145